Допомога народу Японії для маленьких ямпільчан

1

05 жовтня у дошкільному навчальному закладі №4 «Сонечко» відбулася церемонія передачі каталогу робіт по Проекту «Покращення санітарних та навчальних умов ДНЗ №1 та ДНЗ№4 м. Ямпіль» в межах Програми безпеки людини «КУСАНОНЕ» уряду Японії. Урочиста церемонія передачі каталогу місцевій громаді в особі міського голови Анатолія Юрченка відбулася за участю Радника Посольства Японії в Україні Рюта Фукуя.

Нагадаємо, що у співпраці з Ямпільською  молодіжною громадською організацією «Молодь Ямпільщини» протягом березня-жовтня 2017 року за кошти уряду Японії у розмірі 1481596,43 грн. було утеплено і оздоблено фасад та замінено двоє дверей в ДНЗ №4 «Сонечко», замінено покрівлю у двох корпусах ДНЗ №1 «Пролісок», а також утеплено покрівлі приміщень, влаштовано системи водовідведення та здійснено добротне вимощення в обидвох дошкільних навчальних закладах. В результаті проекту було створено належні умови функціонування даних закладів, необхідних для збереження і зміцнення здоров’я дітей, завдяки чому збільшилась внутрішня температура повітря взимку в середньому на 40С та зменшився відсоток захворюваності дітей в середньому на 10 %. Вторинним результатом проекту є покращення енергоефективності приміщень. До слова, міська рада теж активно долучилася до комплексу ремонтних робіт, в результаті чого з бюджету міста було виділено кошти для реконструкції котельні із заміною котлів на сучасні енергоощадні, реконструкції теплової траси, утеплення і оздоблення фасаду ДНЗ№1 «Пролісок».

Делегація у складі Радника Посольства Японії в Україні Рюта Фукуя та координатора грантової програми «КУСАНОНЕ» Юлії Заморської з японської сторони спільно із представниками української сторони – міським головою Анатолієм Юрченком та працівниками міської ради, головою громадської організації «Молодь Ямпільщини» Анною Найко, заступником керівника виконавчого апарату Ямпільської районної ради Іриною Савицькою, завідуючою ДНЗ №1 Оксаною Римарчук та завідуючою ДНЗ №4 Анною Копачевською здійснили обхід приміщень обох дитячих садків з метою огляду результату здійснення ремонтних робіт в межах проекту грантової допомоги. По завершенню огляду в ДНЗ №4 відбулась вищезазначена церемонія передачі каталогу, під час якої завідуючі дошкільних закладів від імені дітей, їх батьків та всього педагогічного колективу подякували народу Японії в особі Рюта Фукуя за таку важливу допомогу. В свою чергу Радник Посольства Японії подякував ямпільчанам за теплий прийом і проявив велику радість за те, що кошти, виділені в межах проекту «КУСАНОНЕ», дійсно принесли користь для комфортного перебування дітей у дошкільних закладах та для їхнього здоров’я, а також зазначив, що японці – це такий народ, який завжди готовий допомогти тим, хто цього потребує, та висловив свої сподівання на подальший розвиток нашого міста Ямполя та добробут його громадян. До відома, починаючи з 2002 року в Україні в межах програми «КУСАНОНЕ» реалізовано 127 проектів на суму понад 9,11 млн. дол. у галузях охорони здоров’я, освіти, соціального добробуту тощо. Цей грант є частиною Офіційної Допомоги Розвитку Японії Україні. З початку встановлення дипломатичних відносин Японія надала Україні допомогу на загальну суму 3,1 млрд. дол.

Наприкінці церемонії міський голова Анатолій Юрченко від імені ямпільської територіальної громади подякував японській стороні за надану можливість взяти участь у грантовій програмі «КУСАНОНЕ», завдяки якій наші ДНЗ стали більш доступними та комфортними для дітей, а також зазначив, що в опалювальний сезон зменшилася кількість необхідних паливних матеріалів, що, в свою чергу, зменшує кількість шкідливих викидів у повітря, тобто одна ідея допомогла реалізувати іншу ідею, і в комплексі нам вдалося вирішити багато проблем.

На запитання журналістів, чому Японія допомагає Україні, Рюта Фукуя відповів, що Японія допомагає не лише Україні, а й іншим країнам світу, з якою вона має дипломатичні відносини. А взагалі, мета такої допомоги – співпрацювати на рівні не лише урядів країн, а й на рівні простих людей, що, в свою чергу, дає змогу більше дізнаватися один про одного та формувати дружні відносини.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

14

15

18

16

17