Ой на Івана, ой на Купала

Без названия

 

Шостого липня у парку на березі Дністра ямпільчани та гості міста традиційно відзначали свято Івана Купала.

Народні гуляння вдалися на славу. Глядачі мали змогу насолоджуватися незабутньою фольклорно-етнографічною програмою свята. Особливого колориту додавали жінки, молоді дівчата та малі дівчатка у купальських віночках із різнотрав’я.

З вітальними словами до присутніх звернувся міський голова Анатолій Юрченко, який щиро побажав усім отримати задоволення від участі у святкуванні.

Працівники Ямпільського міжрайонного управління водного господарства пригощали людей солодкою черешнею, адже 06 липня також відзначають День Дністра – швидкоплинної водної артерії, вздовж узбережжя якої розкинулося наше чарівне містечко Ямпіль.

Зусиллями працівників районного будинку культури було організовано змістовну та цікаву концертну програму. Із головної сцени, вбраної по-обрядовому гіллям верби, квітками та кольоровими стрічками, дівчата та хлопці веселили всіх енергійними піснями та запальними танцями.

Купальське свято не обійшлось і без цікавих розважальних конкурсів. Чоловіки змагалися у спритності під час підняття по дерев’яному стовпу з метою здобуття плетених віночків. Серед дорослих і малих проводився конкурс на визначення  власників найкращого купальського вінка. Дівчата на швидкість годували хлопців смачними варениками. Юнаки змагалися за першість у конкурсі діставання без рук яблук із відер з водою. Дві команди молодих та енергійних хлопців мірялися силами у перетягуванні канату. Переможці всіх конкурсів отримали призи.

В розпалі свята дівчата пускали на воду віночки із запашного різнотрав’я. Упродовж усього святкового вечора всіх присутніх пригощали смачною юшкою та кашею Районне козацьке товариство «Дністровська Січ».

Для найменших діток було організовано безліч цікавих розваг.

На завершення свята традиційно запалили купальське вогнище, яке є уособленням сонячного світла, молодості і самоочищення.

 

DSCN7034DSCN7023DSCN7011DSCN7040

DSCN7025

DSCN7052DSCN7056DSCN7063DSCN7065DSCN7051DSCN7077