Ямпільське бюро правової допомоги інформує

images (2)

В УКРАЇНІ СТАРТУВАВ НОВИЙ ПРОЕКТ “Я МАЮ ПРАВО!”    

З метою підвищення правової свідомості українців та інформування громадян щодо механізмів захисту їхніх прав у повсякденному житті у правовий спосіб стартував загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!».

Старт проекту відбувся 7 червня 2017 року. Проект презентовано Міністром юстиції України Павлом Петренком та директором Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя» Уейдом Уорреном в Кабінеті Міністрів України.

Проект впроваджується відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 року № 638-р «Про реалізацію правопросвітницького проекту «Я маю право!» у 2017-2019 роках» та наказу Міністерства юстиції України від 16 серпня 2017 року №2611/5 «Про реалізацію проекту «Я маю право!».

Одна з цілей проекту – підвищити юридичну грамотність українських громадян і викрити корупцію в держустановах.

За даними Міністерства юстиції України, понад 70% населення потребує знань про свої права.

«У зв’язку з цим команда Мін’юсту прийняла рішення розпочати реалізацію національного просвітницького проекту “Я МАЮ ПРАВО!”, завдання якого забезпечити українців інформацією про права, які гарантовані їм Конституцією і законами, навчити ці права реалізовувати та захищати. Важливо, що проект передбачає механізми покарання тих чиновників, які грубо порушуватимуть права українців»,- пояснив Павло Петренко.

Він наголосив на необхідності раз і назавжди перервати ганебну практику, коли чиновник користується незнанням громадянами своїх прав і зловживає цим. «Коли ми – українці – знаємо свої права, ми стаємо сильними і здатними захистити себе. Це робить сильною і нашу українську державу», – зазначив міністр.

Першим етапом проекту стане роз’яснення у трьох блоках: права у сфері правосуддя, захист права власності і протистояння корупції у вищих навчальних закладах.

У рамках проекту проводиться інформування громадян та надання практичних рекомендацій щодо захисту прав за найбільш актуальними напрямами. Поширення правових знань у рамках проекту сприятиме залученню громадян до правової активності та правосвідомої поведінки.

Тривалість проекту: 3 роки (з 2017 по 2019 р.).

Охоплення проекту: всі міста України, включаючи віддалені населені пункти, у тому числі ті, де функціонують центри та бюро системи надання безоплатної правової допомоги.

Важливий елемент проекту: створення на базі Кабінету Міністрів України моніторингової групи для системного періодичного розгляду ключових справ щодо порушення прав громадян.

Офіційний веб-сайт проекту: prаvo.minjust.gov.ua.

Запуск онлайн-платформи «Я МАЮ ПРАВО!» спростить доступ громадян до інформації щодо захисту їхніх прав

Запуск офіційного веб-сайту загальнонаціонального правопросвітницького проекту Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!» розширить коло громадян, які зможуть отримати інформацію про свої права та інструкції для захисту цих прав.

Запуск сайту проекту – важливий крок, адже кожен може скористатись порталом http://pravo.minjust.gov.ua/ та отримати необхідну інформацію щодо захисту своїх прав у різних життєвих ситуаціях», – зазначив міністр юстиції Павло Петренко.

На сайті можна отримати актуальну інформацію про проект, свіжі новини та контакти, куди звернутись у випадку порушення прав українців.

Вже зараз на порталі можна дізнатися, як правильно поводитись, коли хтось намагається відібрати майно чи бізнес, що робити, якщо за навчання чи складення іспиту вимагають хабара, як можна вирішити спір без звернення до суду. Регулярно на сайті з’являтимуться нові матеріали, які навчатимуть, як не допустити порушення своїх прав, зокрема як правильно оформити договір оренди землі, як оформити нарахування субсидій та які наслідки виникають у разі несплати аліментів.

Єдиний контакт-центр системи надання безоплатної правової допомоги: 0 800 213 103.

Девіз проекту: ЗНАЮ! ДІЮ! ЗАХИЩАЮ!

Знаю свої права. Користуюсь ними і знаю, що треба робити, коли мої права порушують. Захищаю себе згідно з законами, а держава захищає мене і мої права.

Міністерство юстиції створить в Україні загальноукраїнський публічний реєстр порушників прав громадян і моніторитиме покарання тих, хто потрапить до цього реєстру.

Метою проекту є формування нової правової свідомості шляхом інформування громадян про їхні права та надання механізмів щодо їх захисту.

 

Володимир Титаренко

начальник відділу

Ямпільське бюро правової допомоги

Увага! Відключення електроенергії!

images (49)

За повідомленням диспетчерської служби РЕМ у зв’язку з проведенням робіт по технічному обслуговуванню мереж буде проводитись відключення електроенергії 23.10.2017 р. з 09.30 до 16.30  години у м. Ямполі по вулиці Сагайдачного.

До уваги ямпільчан!

Без названия (1)

За повідомленням ДП «Ямпільводоканал» у зв’язку з аварійною ситуацією водопровідної мережі сьогодні, 18.10.2017 р., буде відсутнє водопостачання в місті Ямполі. Комунальне підприємство просить вибачення за тимчасові незручності.

Охоронців державного кордону привітали із Днем захисника України

Головне фото

З нагоди Дня захисника України заступник міського голови Галина Ткач спільно із керівником громадського формування «Кордон» Василем Соболєвським та представниками козацького товариства «Дністровська Січ» привітали працівників відділу прикордонної служби «Ямпіль» Могилів-Подільського прикордонного загону на чолі із начальником відділу майором Дмитром Грабовичем.

Із святковими подарунками завітали до охоронців кордонів нашої держави, звернулися до них із гарними вітальними словами, подякували їм за мужність, сміливість, надійність та побажали міцного здоров’я, добробуту, мирного неба над головою та злагоди на нашій українській землі.

1

2

У Ямполі відзначили День Українського козацтва

Головне фото

14 жовтня в центрі міста Ямполя відбувся захід з нагоди відзначення Дня Українського козацтва, який святкують разом із Днем захисника України, організований козацьким товариством «Дністровська Січ» спільно із Ямпільською міською радою.

Розпочався захід із покладання квітів членами козацького товариства разом із міським головою Анатолієм Юрченком під музичний супровід духового оркестру до пам’ятників Богдану Хмельницькому, Героям-ямпільчанам, загиблим в АТО, до Обеліска Слави, до пам’ятної дошки першому отаману «Дністровської Січі» Федору Сирітку, до пам’ятників Данилу Нечаю, Івану Богуну та Ямпільчанам, жертвам трагічних подій 1651 року. Для покладання квітів до козаків долучилися учасники АТО.

Далі під час урочистої частини заходу відбулось отримання чергових звань, отаман Віталій Нестеренко вручав грамоти за активну громадську діяльність членам організації «Дністровська Січ» та тим громадянам, які всіляко підтримують козацький рух. Також видавав посвідчення членів козацького товариства нового зразка. «Дністровська Січ» поповнилася новобранцями, які пройшли відповідну процедуру прийняття в козаки.

В гості до Ямполя завітали козаки із сусідньої Молдови.

На площі біля фонтану було встановлено справжній козацький курінь, біля якого варили юшку і куліш у казанах та пригощали всіх, хто завітав на свято.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

 

Відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня захисника України

Головне фото

13 жовтня у Ямпільському районному будинку культури відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня захисника України, який, згідно указу Президента України Петра Порошенка, святкують щороку 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас із Днем Українського козацтва. Урочиста частина розпочалася під звуки Державного Гімну України. Серед глядацької аудиторії були учасники АТО, які захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність на сході України, прикордонники, які охороняють рубежі нашої держави, їхні дружини, батьки, діти та багато інших глядачів, які прийшли долучитися до привітань з нагоди свята.

До вітального слова було запрошено міського голову Анатолія Юрченка, голову Ямпільської РДА Михайла Вдовцова, заступника голови районної ради Олександра Савчинського, які подякували захисникам України за мужність, силу, терпіння, патріотичний дух та побажали їм та їхнім сім’ям міцного здоров’я, злагоди, родинного тепла, мирного неба над головою.

Подяками від Ямпільської міської ради з нагоди свята та за активну громадську позицію, участь у суспільно-політичному житті міста було відзначено трьох учасників АТО.

Почесними грамотами Вінницької облдержадміністрації та обласної ради, Ямпільської РДА та районної ради за патріотизм, особисту мужність, відвагу та самовідданість були нагороджені учасники антитерористичної операції, військовослужбовці, працівники Збройних сил України, активісти козацького руху. Також від імені райдержадміністрації та районної ради було відзначено вихованця СК «Барс» з рукопашного бою Ігоря Дзюбенка за сумлінне ставлення до фізичної культури та спорту, вагомий особистий внесок у розвиток спорту в районі та здобуття бронзової нагороди на чемпіонаті Європи з рукопашного бою,  і його тренера Федора Водянюка.

Ямпільським районним військовим комісаріатом було вручено відзнаки Президента України – нагрудні знаки «За участь в антитерористичній операції» та заохочувальні відзнаки Начальника генерального Штабу Збройних сил України – нагрудні знаки «Учасник АТО» звільненим військовослужбовцям, які брали безпосередню участь в АТО та отримали статус учасника бойових дій. Також було оголошено подяки колективам Михайлівської та Довжоцької сільських рад за вагомий внесок, плідну співпрацю у виконанні заходів щодо зміцнення обороноздатності Батьківщини.

Сільський голова с. Ратуша Сергій Борсуковський вручив нагороди «Орден матері бійця АТО» матерям Галині Кудимі, Галині Камінській, Тетяні Перепелиці, Катерині Івкун, Людмилі Дерен та Валентині Мар’янович, відважні сини яких віддали своє життя, захищаючи Україну. Знаки народної пошани були вручені за підписом співавтора нагороди  – голови ВГО «Країна» Олександра Сопова, який спільно з бійцями АТО, волонтерами розробили цю нагороду, та яку виготовила ВТО «Орден». Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять Героїв нашої Вітчизни, полеглих в неоголошеній війні.

Урочиста частина закінчилася під виконання Державного Гімну України.

Святкову концертну програму подарували глядачам працівники районного будинку культури та аматори сцени.

1

2

3

4

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5-1

 

7

8

9

10

11

12

13

14

Розпочато ремонтні роботи у парку по вул. Незалежності

Головне фото

Ямпільська міська рада повідомляє, що з метою облаштування зручних та гарних місць для відпочинку громадян, покращення благоустрою міста розпочато капітальний ремонт парку по вулиці Незалежності. Цей проект реалізується за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій та співфінансування з міського бюджету. Наразі відбувається демонтаж старих бетонних плит, існуючого бетонного покриття та бортового каменю.

На початковому етапі доріжки у парку покриють декоративною плиткою, зроблять освітлення території та встановлять підпірну стінку з клінкерної цегли.

2

1

3

4

Шановні ямпільчани! Дорогі земляки!

245146_1

З давніх-давен українці особливо шанують оборонців рідної землі, які не шкодували життя і здоров’я заради свободи України та її народу. В боях за Батьківщину наші співвітчизники заслужено здобули славу неперевершених воїнів. То ж недаремно День захисника України ми відзначаємо в день українського козацтва та  великого православного свята Покрови Пресвятої  Богородиці, яка завжди вважалась покровителькою наших козаків.

Це свято, яке уособлює мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної землі. Нехай овіяне козацькою славою свято додасть енергії та оптимізму, а сила та мужність завжди живляться любов’ю та підтримкою близьких і рідних.

Низький уклін нашим славним ветеранам і захисникам сучасності за високий героїзм і мужність, за віддані роки та життя задля щасливого майбутнього українського народу. Щирі вітання кожному, хто і сьогодні несе нелегку військову службу.

Від усього серця бажаємо вам богатирського здоров’я  та  довголіття, радості та добра, незламної волі, родинного затишку,  звершення всіх мрій і бажань, злагоди і миру в країні, плідної праці на благо українського народу, задля слави нашої рідної Вітчизни!

Слава нашим Героям! Слава Україні!

З повагою, міський голова Анатолій Юрченко

Козацькому роду нема переводу

Головне фото

10 жовтня у приміщенні Ямпільського будинку дитячої та юнацької творчості за підтримки Ямпільської міської ради та відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Ямпільської РДА відбувся захід, присвячений Дню Українського козацтва та Дню захисника України. Це був тематичний конкурс під назвою «Козацькому роду нема переводу», у якому між собою змагалися юнаки – учні 9-х класів міських шкіл. Оцінювали учасників члени журі, до складу якого входили: заступник міського голови Галина Ткач, начальник відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Ямпільської РДА Володимир Воробець, методист з виховної роботи районного відділу освіти Оксана Пронько та тренер ДЮСШ Олена Волчанська.

Учасниками конкурсу були три команди дев’ятикласників, кожна з яких мала свою назву: «Отамани» (НВК: ЗОШ-І ступеня-гімназія), «Нащадки Богуна» (ЗОШ № 2 ім. І. Богуна) та «Подільські молодці» (ЗОШ № 1). Змагання були розділені на 6 етапів, де юнаки презентували свої команди, мірялися силами, спритністю, кмітливістю, показували свої творчі здібності. Ведучою заходу була методист БДЮТ Валентина Дашкевич. Паралельно у глядацькій залі відбувався окремий конкурс між вболівальниками кожної зі шкіл, які прийшли підтримати своїх юних козаків.

Атмосфера заходу була неймовірно святковою, конкурсанти на сцені співали пісні, відгадували загадки на тематику українського козацтва, демонстрували стройову ходьбу, відтискалися від підлоги, перевіряли свої здібності на спритність, кидаючи м’ячика в кільце, презентували танці.

Вболівальники теж поводили себе активно, весело, згуртовано викрикували козацькі девізи, піднімали вгору плакати, жовто-сині стрічки, співали, танцювали, за що всі й отримали перші місця та були відзначені грамотами.

За підсумковими результатами основного конкурсу І місце зайняла команда юнаків «Нащадки Богуна», ІІ та ІІІ місця були розподілені між «Отаманами» та «Подільськими молодцями» відповідно. Команди були нагороджені грамотами та подарунками.

Такі заходи, безумовно, сприяють естетичному та моральному вихованню учнів, продовжують формувати такі риси характеру як патріотизм, милосердя; виховують правильне ставлення та любов до історії українського народу та розширюють  знання учнів про історію славного українського козацтва, Запорізької Січі, гетьманів.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

13

14

15

16

10

11

12

Не знищуйте зелені насадження

Фото на сайт

Навесні цього року випускниками загальноосвітніх шкіл міста Ямполя в рамках проведення акції «Посади дерево, випускнику!» по вулиці Незалежності було висаджено саджанці молодих лип. Дерева гарно прийнялися, вкрилися зеленню та радували всіх містян, які щодня проходили цією вулицею.

Та вже восени чиясь безжалісна рука зламала одне з посаджених деревцят, яке тільки набралось сил та почало рости. Ямпільська міська рада звертається до всіх небайдужих громадян, які стають свідками таких проявів злісного поводження із зеленими насадженнями у нашому місті, повідомляти про ці випадки до правоохоронних органів для притягнення винних до відповідальності.

Звичайно, на місці зламаного дерева буде посаджено нове, але ми повинні навчитися цінувати людську працю, з бережністю ставитися до навколишнього середовища. Адже у наших з вами руках майбутнє нашого міста, його зовнішній вигляд та привабливість.

1 2 3 40