Протидія домашньому насильству. Допомога та захист постраждалим.

images (7)

 

Верховна Рада України 7 грудня 2017 року прийняла Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству» № 2229-19 (далі Закон), який набрав чинності 7 січня 2018 року.

Прийняття цього Закону сприяє імплементуванню міжнародних стандартів щодо протидії насильству, забезпеченню комплексного підходу до запобігання будь-яким формам насильства стосовно жінок, профілактиці насильства та розширенню кола осіб, які підпадають під дію чинного законодавства.

Домашнє насильство це діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Протидія домашньому насильству включає систему заходів, що здійснюються органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, а також громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, та спрямовані на припинення домашнього насильства, надання допомоги та захисту постраждалій особі, відшкодування їй завданої шкоди, а також на належне розслідування випадків домашнього насильства, притягнення до відповідальності кривдників(особа, яка вчинила домашнє насильство у будь-якій формі) та зміну їхньої поведінки;

Суб’єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, є:

1) спеціально уповноважені органи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству;

2) інші органи та установи, на які покладаються функціїі здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству;

3) загальні та спеціалізовані служби підтримки постраждалих осіб;

4) громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах.

Повний перелік та повноваження суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, наведений у статтях 6-14 Закону.

Відповідно до статті 20 Закону суб’єкти, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, відповідно до компетенції забезпечують надання дієвої допомоги та захисту постраждалим особам з урахуванням основних засад запобігання та протидії домашньому насильству, визначених статтею 4 цього Закону.

Надання допомоги та захисту постраждалим особам здійснюється за такими напрямами:

1) надання постраждалим особам інформації про їхні права та можливості реалізації таких прав зрозумілою їм мовою або через перекладача чи залучену третю особу, яка володіє мовою, зрозумілою постраждалим особам;

2) забезпечення доступу до загальних та спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб для отримання соціальних послуг медичної, соціальної, психологічної допомоги;

3) надання у разі потреби тимчасового притулку для безпечного розміщення постраждалих осіб;

4) забезпечення постраждалим особам доступу до правосуддя та інших механізмів юридичного захисту, у тому числі шляхом надання безоплатної правової допомоги у порядку, встановленому  Законом України “Про безоплатну правову допомогу”;

5) утворення цілодобового безоплатного кол-центру з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей для забезпечення невідкладного реагування на випадки домашнього насильства, надання консультацій щодо всіх форм домашнього насильства, визначених статтею 1 цього Закону, абонентам анонімно або з належним дотриманням правового режиму інформації з обмеженим доступом.

  1. Під час надання допомоги та захисту постраждалим особам враховуються вік, стан здоров’я, стать, релігійні переконання, етнічне походження, спеціальні потреби таких осіб.
  2. Допомога постраждалим особам надається за місцем звернення.
  3. Надання допомоги постраждалим особам не залежить відзвернення таких осіб до правоохоронних органів чи суду, від їх участі у кримінальному або цивільному провадженні.
  4. Питання надання допомоги постраждалим не дієздатним особам вирішують їхні опікуни, а якщо опікуни є кривдниками постраждалих осіб або ухиляються від захисту їхніх прав та інтересів, – органи опіки та піклування.
  5. Питання надання допомоги постраждалим дітям вирішують їхні батьки, інші законні представники дитини, а якщо батьки, інші законні представники дитини є кривдниками дитини або ухиляються від захисту прав та інтересів дитини, – органи опіки та піклування, у тому числі за зверненням родичів дитини (баби, діда, повнолітніх брата, сестри), мачухи або вітчима дитини, якщо вони не є кривдниками.

Про права постраждалих осіб та спеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству читайте в наступних номерах.

Довідково: телефони бюро правової допомоги 2-18-33; 097 210-76-86.

Анатолій Кислий

заступник начальника

Ямпільського бюро правової допомоги

 

 

 

«Я МАЮ ПРАВО !»

42217

Долучайтесь до національного правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО !» Звертайтесь за правовою допомогою. Захищаймо права разом! http:pravo.minjust.gov.ua,

0 800 213 103 – єдиний контакт центр системи безоплатної правової допомоги.

Відеоролик, ЯМП!, 30сек_Про проект

 

ОГОЛОШЕННЯ про вивчення попиту на об’єкт оренди

uvaga_thumb-300x200

 

Ямпільська міська рада оголошує про наміри надання в оренду нежитлового приміщення дошкільного навчального закладу №5, загальною площею 2957,9 кв.м, що розташоване за адресою Вінницька область, місто Ямпіль, вулиця Замостянська, будинок 45.

Мета оренди: розміщення суб’єктів господарювання швейної промисловості (інше використання нерухомого майна відповідно до методики визначення орендної плати).

Базовий розмір орендної плати – 4348,11 грн. у місяць.

Умови надання в оренду приміщення: орендар зобов’язаний створити нові робочі місця, провести ремонт приміщення, відшкодувати витрати на проведення незалежної оцінки об’єкта оренди, своєчасно і в повному обсязі здійснювати орендну плату.

Претендентам на оренду приміщення необхідно подати в Ямпільську міську раду заяву про наміри орендувати приміщення, пропозиції щодо виконань умов договору, копію документа, що посвідчує реєстрацію фізичної особи – підприємця або установчих документів для юридичних осіб, підтвердження виду господарської діяльності відповідно до призначення об’єкту оренди.

Пропозиції приймаються протягом 10-ти робочих днів після оприлюднення оголошення. Кінцевий термін прийняття заяв 04 квітня 2018 року за адресою: Вінницька область, місто Ямпіль, вулиця Замкова 94/2.

У разі надходження двох і більше заяв на даний об’єкт оренди, орендодавець оголосить конкурс на право оренди відповідно до вимог Закону України «Про оренду державного та комунального майна»

 

Освітлення вулиць у місті Ямполі триває

Головне фото

Ямпільська міська рада повідомляє, що у місті продовжується робота з освітлення вулиць. Проведено реконструкцію частини мереж вуличного освітлення по вулицях Соборній та М. Козачинського, під час якої встановлено новий силовий кабель на електроопорах протяжністю лінії 900 м та 22 сучасні LED-ліхтарі.

 

Увага! Відключення електроенергії!

images (49)

За повідомленням диспетчерської служби РЕМ у зв’язку з проведенням робіт по технічному обслуговуванню мереж буде проводитись відключення електроенергії 21.03.2018 р. з 11.00 до 15.00 години  у м. Ямполі  по вулицях Замковій (№6-72), Героїв (№4-26), Соборній (№20-32), Б. Хмельницького (№5-41), Дружби (№4-43), Пушкіна (№14-29), Яна Замойського (№29-54), Коцюбинського (№1-7), Наддністрянській (№10-25), Святомиколаївській (№11-48), Житній (№3-12).

Вітаємо з Днем народження Романа Ільніцького – депутата Ямпільської міської ради!

b

Шановний Романе Миколайовичу!

Прийміть найщиріші вітання із Днем народження! Бажаємо Вам святкового настрою, міцного здоров’я, творчої наснаги, сил і позитиву, великого родинного щастя. Нехай життя завжди дарує Вам хороших друзів та надійних партнерів. Хай ніколи не покидають Вас Божа сила, повага, любов та вірність Ваших рідних і близьких.

Нехай справи будуть благородними, думки – високими, а почуття – чистими та щирими! Хай завжди й у всьому Вас супроводжує  удача, супутниками життя будуть непохитна воля та оптимізм. Нехай тепло, добробут і затишок родинної оселі надійно захищають Вас від негараздів, а в майбутньому на Вас чекають довгі роки, наповнені земними радощами і корисними справами!

 

З повагою, міський голова Анатолій Юрченко, депутатський корпус та виконавчий комітет міської ради

 

Відбулися урочистості з нагоди подвійного свята

Головне фото

Сьогодні, 16 березня, у приміщенні Ямпільського будинку дитячої та юнацької творчості відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення двох дат – 74-ої річниці визволення Ямполя від німецько-фашистських загарбників та Дня працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення.

У залі зібрались воїни-визволителі, ветерани Другої світової війни та працівники комунальних підприємств міста. З вітальним словом до них звернувся міський голова Анатолій Юрченко, побажав їм миру, добра, здоров’я та відзначив подяками кращих працівників у сфері житлово-комунального та побутового обслуговування.

Керівники КП «Ямпіль-комунгосп» Мазур М.І. та ДП «Ямпільводоканал» Кіловата О.В. також відзначили грамотами та подяками кращих працівників у своїх установах.

Концертну програму для присутніх забезпечили учасники ансамблю «Ветеран» Ямпільської міської ради та працівники районного будинку культури.

По завершенню святкової програми відбулось покладання квітів до Меморіалу Слави та пам’ятного знака Героям-ямпільчанам, загиблим в АТО.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

131514

 

16

17

18

19

20

Шановні працівники податкової та митної справи!

D99D17B9-536B-4B71-97B8-8B616B5C4ED6-481-00000019705CF310

У наш час діяльність податкової та митної служб займає одне із найважливіших місць у структурі державної влади. Адже від вміння, професійності податківців залежить надходження платежів до бюджетів усіх рівнів та соціально-економічний розвиток держави, а на митників покладено боротьбу із контрабандою, захист економічних інтересів нашої країни. Зaвдaння, якi сьогоднi стоять пeрeд митною тa подaтковою службaми Укрaїни, вимaгaють внутрiшньої мобiлiзaцiї зусиль, вiдкритого дiaлогу з громaдськiстю тa прeдстaвникaми бiзнeс-структур для зaхисту нaцiонaльних iнтeрeсiв дeржaви, її подaльшої iнтeгрaцiї до свiтового eкономiчного простору.

Вірю, що ваша сумлінна праця сприятиме утвердженню доброчесного і  неупередженого ставлення до платників податків, піднесенню авторитету вашої професії.

Прийміть слова вдячності за наполегливу працю та професійну роботу. Бажаю вам міцного здоров’я, миру, злагоди та сімейного благополуччя. Нехай незмінними супутниками на професійній ниві будуть удача, відповідальність та професіоналізм.

З повагою, міський голова Анатолій Юрченко

Шановні працівники житлово-комунального господарства та комунального обслуговування населення

ImbXM0xh

Від імені міської ради, її виконавчого комітету та від себе особисто щиро і сердечно вітаю всі трудові колективи підприємств комунального господарства і побутового обслуговування населення нашого міста з професійним святом – Днем працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення.

Сфера послуг – одна з найважливіших соціально значущих складових господарського комплексу. Це – тепло, вода і затишок в оселях, охайність і чистота вулиць, парків, скверів, дворів, прибудинкових територій, доступні та доброякісні побутові послуги. Існування цих та інших простих благ – невід’ємна частина добробуту людей, а відтак і запорука їх хорошого настрою, гарного самопочуття і, як наслідок, гарантія соціальної стабільності та громадського спокою.

Дякую вам за невтомну працю, терпіння, високий професіоналізм, відданість своїй професії. Сподіваюсь, що ваше відповідальне ставлення до справи стане запорукою успішного реформування галузі, виконання поставлених перед нею завдань. Спасибі за ваш значний внесок у підтримання нормальної життєдіяльності нашого міста, за вміння знаходити альтернативні шляхи і способи вирішення існуючих проблем.

Бажаю вам і вашим родинам міцного здоров’я, натхнення, добробуту та довголіття. Хай щедрою до вас буде доля та обминають життєві негаразди.
З повагою, міський голова Анатолій Юрченко

Розпочався двомісячник з благоустрою міста

очистка-011_thumb-300x225

На виконання розпорядження міського голови  №29 від 23 лютого 2018 року «Про проведення в місті Ямполі двомісячника з благоустрою території» з 15 березня розпочались роботи з впорядкування, прибирання  міста.

Згідно рішення виконкому міської ради № 25 від 01.03.2018 р. «Про організацію благоустрою території міста Ямполя» затверджено заходи по проведенню двомісячника, між підприємствами, установами та організаціями закріплено відповідні території для їх впорядкування та прибирання.

Комунальні підприємства активно працюють над очищенням міста після зими. Продовжується  робота по підчистці високорослих дерев, організовано зачистку від піску та болота узбіч міських доріг.

Міська рада звертається до всіх мешканців міста, організацій,  долучитися до цих заходів, спільними зусиллями зробити наше місто кращим та чистішим.

1 2 3 57